To nejlepší z fotografie je ke zhlédnutí v Galerii Ladislava Sutnara

Mezinárodní fotografické sympozium Plzeň přivádí pravidelně na Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara špičky z oboru fotografie. Jejich práce lze nyní až do 16. prosince zhlédnout v Galerii Ladislava Sutnara.

Fotografie a společnost byly tématem čtvrtého ročníku fotografického sympozia, které se na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara odehrálo v posledním listopadovém týdnu. Toto téma nabízí širokou paletu projevů, interpretací a souvislostí, jako jsou například společensky angažovaná fotografie, sociální dokument, proměňující se role fotografie ve společnosti, ale i víra v objektivnost fotografie. Bohatost námětu přispěla k zajímavé atmosféře vzájemných setkání studentů i veřejnosti s profesionálními fotografy. Proběhlo množství přednášek, prezentací, workshopů, konzultací i veřejných diskusí. Účastníci sympozia měli možnost setkat se s osobnostmi jako jsou Pavel Mára, Štěpán Grygar, Justin Carville (IRL), Iren Stehli (CH/CZ),Dovile Dagiene (LT), Olja Triaška Stefanovič (SRB/SK), Vojtěch Aubrecht, Radovan Kodera, Katerina Snishko (NL/UA), Guillaume Chauvin (F), Karen Irvine (USA) a Josef Ptáček.

Stejnojmennou výstavu prací českých i zahraničních fotografů, kteří byli hosty letošního sympozia, můžete až do 16. prosince navštívit v plzeňské Galerii Ladislava Sutnara v Riegrově ulici 11.

Výstava Fotografie a společnost v Galerii Ladislava Sutnara

Lenka Kodýtková