Akademici zápas sice nevyhráli, nemocné děti ale podpoří

Hokejová bitva Akademiků Plzeň s týmem UHT Dukes Graz skončila prohrou 0:4. Charitativní účel akce se ale vydařil.

Plyšové hračky, které diváci přinesli na zápas Evropské univerzitní hokejové ligy, dostanou děti hospitalizované ve Fakultní nemocnici v Plzni, aby jim tam zpříjemnily pobyt. Hokejová bitva se odehrála ve středu 9. prosince na plzeňském zimním stadionu. Domácímu mužstvu Akademici Plzeň složeného ze studentů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni se postavil rakouský tým UHT Dukes Graz, který se stal i jasným vítězem celého zápasu. Hráči i fanoušci si přesto hokejovou bitvu užili a po jejím skončení zasypali ledovou plochu plyšáky, které v co nejbližší době poputují k nemocným dětem.

10. 12. 2015