Studující ergoterapie poznávali svět nevidomých

Další vzdělávání Studium Studující

Studentky a studenti oboru ergoterapie měli možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je být nevidomý. V rámci předmětu VSN vyrazili na neviditelnou výstavu v Praze, kde mohli zažít hodinový pobyt ve tmě nebo navštívit neviditelný bar.

V první části výstavy se pod vedením průvodce procházelo prostory, jako je byt, rušná ulice s auty nebo les. Jelikož průvodci byli právě lidé se zrakovým postižením, mohli studující na konci využít neviditelného baru k autentickému popovídání o životě se zrakovou vadou nebo o kompenzačních pomůckách. V druhé části výstavy si vyzkoušeli psaní BraiIlova písma, hraní her i luštění hlavolamů.

Budoucí ergoterapeutky a ergoterapeuti hodnotí návštěvu výstavy velmi kladně, především její část ve tmě. Mohou již na základě vlastní zkušenosti lépe pracovat s pacienty s tímto znevýhodněním, vědí, jak sehnat doprovod do nemocnice, nebo se umí lépe orientovat v kompenzačních pomůckách a jejich využití.

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová