Mezinárodní konference o Locarnu v Plzni

24. října, 09:00 - 25. října, 14:00

Courtyard by Marriott, Sady 5. května 57, Plzeň

Konference Spolupráce Veřejnost

Ve dnech 24. a 25. října 2024 proběhne v Plzni mezinárodní konference s názvem Centenary of the Locarno Treaties and Collective Security Policy in Europe: Reality – Reflection – Reassessment - Re-establishment?

Na konferenci jsou zváni všichni zájemci o téma historie a kolektivní bezpečnosti v kontextu výročí podpisu Locarnských smluv.

Konference nabídne důkladný rozbor Locarnských smluv, klíčových dohod, které po první světové válce formovaly evropskou diplomacii a bezpečnostní politiku, a měly trvalý dopad na dějiny 20. století. Přední odborníci z celého světa poskytnou nový pohled na vliv Locarna na kolektivní bezpečnost a její roli v moderním evropském myšlení.

Účastníci konference se zaměří například na zákulisí diplomatických jednání, zřídkakdy viděné dokumenty a nové interpretace, které se týkají současných bezpečnostních výzev. Konference ukáže, jak poučení z Locarna stále rezonuje při řešení složitých otázek míru, bezpečnosti a stability v současné Evropě.

Konference se koná pod záštitou rektorky Univerzity Karlovy a rektora Západočeské univerzity v Plzni.

Organizátoři:

Max Weber Stiftung – Deutsche Geisteswissenschaftliche Institute im Ausland, Deutsches Historisches Institut Warschau, Auβenstelle Prag

Charles University

Philipps-University Marburg

University of West Bohemia

Na konferenci vystoupí například:

Erik Goldstein, Boston University, United States of America "Locarno and British Grand Strategy"

Peter Jackson University of Glasgow, United Kingdom "The Locarno Accords and the Evolution of French Strategy and Diplomacy between the Two World Wars"

Gaynor Johnson University of Kent, United Kingdom "The Treaty of Locarno: Personalities and the International System in the Interwar Period"

Fakulta filozofická

Martin Boček