Školení zaměstnanců v Limoges zakončilo první projekt tří jazykových center aliance EUPeace

EUPeace International Spolupráce

Intenzivní kurz kombinoval workshopy, kulturní návštěvy a společenské akce a vyústil v prezentaci posterů na téma osvědčených postupů pro zajištění úspěšné mezikulturní spolupráce.

Projekt spolupráce mezi jazykovými centry, který vedla Pascale Sageaud z Univerzity v Limoges spolu s Fabienne Quennet a Ruben Biekerem z Univerzity v Marburgu a Janou Čepičkovou ze Západočeské univerzity v Plzni, vyvrcholil intenzivním školením pro administrativní pracovníky v angličtině, které se konalo od 18. do 20. června v Limoges. Pro kolegy z univerzit v Limoges, Marburgu a Plzně to byla příležitost setkat se a zúčastnit se nového kurzu: Profesní angličtina a interkulturní dovednosti – poznávání kultur evropských univerzit. Toto školení mělo tři cíle: procvičit si komunikaci v angličtině, sdílet osvědčené profesní postupy a zažít interkulturalitu.

Ústav jazykové přípravy

Jana Čepičková