Za výstavou Sutnarka Travel do DEPO2015

11. července, 18:00 - 23. srpna, 18:00

Galerie GAFA, DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Veřejnost Výstava

V úterý 11. července bude v Galerii GAFA v kreativní zóně DEPO2015 otevřena třetí výstava z výstavního cyklu Sutnarka Travel. Na výstavě jsou zastoupeny grafiky, malby, fotografie, mediální ilustrace.

Vstup: Po‒Ne: 10:00‒18:00
Více informací na https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=5534

Vyučující, studující i absolventi a absolventky Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara připravili ve spolupráci s Galerií města Plzně a Galerií Ladislava Sutnara výstavní projekt, který voní létem. Jeho třetí zastávka nás zavede do kreativní zóny DEPO2015, kde se představí pedagogové ateliéru Grafika Jan Kocman a Said Ismail a vedoucí ateliéru Grafický design a digitální média Ditta Jiřičková. Práce vyučujících citlivě doplní výběr děl studujících a absolventů z ateliéru Fotografie (Dorota Franková), z ateliéru Malba (Lucie Bubeníková a Kateřina Bartůňková) a konečně z ateliéru Mediální ilustrace (Andrea Bačevská, Beáta Čálková, Tomáš Klaus, Eliška Libovická, Marty Roule, Michal Řezníček, Liubov Shamaeva a Lenka Tranová).

„Cestu lze definovat jako pohyb k cíli. Je tedy zřejmé, že cestování je staré jako lidstvo samo. Tento pojem má svá specifika, která závisí na době a společnosti, ve které člověk žije a žil, včetně jejich technických vymožeností. Dříve se člověk vydával na cesty, aby unikl chladu. Dnes uniká před horkem a přírodními katastrofami nebo hledá úrodnou půdu. Útěk je také cesta.

Kromě toho stále existují objevitelské a průzkumné cesty a existují i poutě nebo podzimní let ptáků. Všudypřítomná je také masová turistika, hromadné lety a lety do vesmíru. Existuje však i cestování, které se netýká těla, ale spíše mysli a duše. Sem patří sny a ztrácení se v myšlenkách, nevyzpytatelné cesty do vlastního nitra, mentální akrobacie filozofů nebo umělců a například i cestování v čase. A konečně jsme stále znovu svědky poslední cesty, která nás také čeká.“
- kurátor výstavy Dušan Brozman

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

11. 07. 2023, 18:00

08  -  19 Červenec

kampus ZČU, Univerzitní ul.

Ústav jazykové přípravy

08. 07. 2024

17 Duben

Webinář proběhne online.