Zaměstnanci ZČU mohou cvičit

Katedra tělesné výchovy a sportu (KTS) Fakulty strojní nabízí i v tomto akademickém roce zaměstnancům Západočeské univerzity sportovní aktivity.

Moderní pohybové formy a Pilates jsou první dva kurzy, které odstartovaly už během prvního zářijového týdne. Na oba se lze stále přihlásit, přičemž zaměstnanci ZČU si mohou za zvýhodněnou cenu pořídit přenosnou permanentku.

Do Moderních pohybových forem patří například aerobní cvičení kondičního charakteru s využitím moderních pomůcek jako step, bosu nebo flexibar, dále přirozené kondiční posilování vahou vlastního těla, kruhový funkční trénink určený pro všechny věkové i kondiční kategorie, ženy i muže, a další. V malé tělocvičně KTS se cvičí každé pondělí od 15 do 16 hodin. Kurz Pilates se koná tamtéž, ovšem každý čtvrtek od 15.30 do 16.30 hodin.

KTS ale nabízí zaměstnancům ještě další aktivity zdarma. V pondělí od 6.30 do 8.00 a ve čtvrtek od 6.30 do 7.30 mohou hrát fotbal, v pondělí od 15.30 do 16.30 a v úterý od 16.30 do 18.00 volejbal. V úterý a ve čtvrtek od 15.00 do 16.30 je jim k dispozici posilovna.

Během září začnou semestrální kurzy určené nejen zaměstnancům, nýbrž také studentům. V nabídce na akademický rok 2018/2019 jsou kurzy Tanec na ZČU, Step – 12 lekcí, Šerm, Jóga – 12 lekcí, Nordic walking.

Zároveň KTS doporučuje zaměstnancům i studentům lyžařské, turistické a další kurzy. Více informací najdete v přiloženém letáku a na webu katedry.

Fakulta strojní

Pavel KORELUS

03. 09. 2018

To jsem z toho jelen a Hysterie Umění – knižní novinky od absolventek Sutnarky