Výstava v Univerzitní knihovně připomene životní jubileum Jaroslava Šestáka

Alternativy je název výstavy fotografií profesora Jaroslava Šestáka, která bude v září k vidění v Univerzitní knihovně v kampusu na Borech. Zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 20. září v 16 hodin.

Jaroslav Šesták působí na Západočeské univerzitě v oblasti vědy a výzkumu, konkrétně ve výzkumném centru NTC (Nové technologie - výzkumné centrum), od roku 2001. Ve svém profesním životě se věnuje zejména termální fyzice a termodynamice. Řadu let byl vědeckým pracovníkem Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Za svoji vědeckou práci byl oceněn státním vyznamenáním, je nositelem nejvyšších vyznamenání Akademie věd ČR, České společnosti chemické a řady mezinárodních ocenění.

Výstava Alternativy ukazuje tentokrát uměleckou cestu Jaroslava Šestáka a na stovce fotografií zachycuje jeho vývoj od barevné přes černobílou k současné kompozitní fotografii. Průřez fotografickou tvorbou má být zároveň připomenutím letošních autorových 80. narozenin.

Součástí vernisáže bude křest knihy populárně-vědeckých a cestovatelských textů Jaroslava Šestáka shromážděných a vydaných pod názvem Provídky. Podtitul texty charakterizuje jako eseje na pomezí vědy a filozofie přírody.

Výstava potrvá v Univerzitní knihovně ZČU do 28. září.

Šárka Stará

13. 09. 18

Zahraniční i čeští odborníci diskutovali o trendech v podnikání pod záštitou Fakulty ekonomické

Další vzdělávání Konference Univerzita

16. 11. 2018

Fakulta zdravotnických studií oslavila desáté výročí

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Fakulta zdravotnických studií

02. 11. 2018

Programátoři, pozor! Catalysts Coding Contest je opět tady.

Studenti Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd