Student Fakulty ekonomické zazářil na Inovačním maratonu

Mezi 16 studenty z univerzit ze všech koutů republiky nejlépe obstál Jan Kalaš z Fakulty ekonomické ZČU.  

Inovační maraton je soutěž pro studenty a absolventy všech vysokých škol v České republice, kteří milují výzvy, rádi posouvají své hranice, učí se novým věcem a chtějí získat zajímavé zkušenosti v praxi. Letos se soutěž poprvé konala od 12. do 13. října také v Plzni. Na její organizaci se podílely společnost BIC Plzeň a poradenská firma ICG Capability.

Maraton dal příležitost celkem 16 studentům rozvíjet svoji kreativitu a získat praktické zkušenosti při řešení úkolů z reálného firemního světa. Studenti si mohli zkusit pracovat na inovacích konkrétních výrobků, služeb či procesů, a to vše v celkem čtyřech týmech složených ze studentů různých oborů a univerzit, kteří na svém úkolu pracovali non-stop po dobu 24 hodin. Účastníci soutěže si vyzkoušeli postupy a principy disciplín Design Thinking a Front End Innovation, kterými je provedli konzultanti z praxe. Své návrhy pak týmy prezentovaly zadavatelům, kterými byly společnosti jako AirBank a PrimaTV.

„Byl jsem jeden z nejmladších účastníků soutěže a také jeden z mála, kdo neměl dokončené bakalářské studium. Všichni kolegové okolo mě byli již na navazujícím studiu a našli se tam i absolventi, kteří už pracují ve firmě. K tomu bylo naše téma poměrně komplikované," popisuje Jan Kalaš, student druhého ročníku oboru Management obchodních činností na Fakultě ekonomické ZČU. Konkurence byla podle jeho slov velká - zastoupení tu měla Vysoká škola ekonomická v Praze, Vysoká škola báňská v Ostravě a také domácí Západočeská univerzita. "Kolegové byli z různých oborů, hlavně z těch technických. Bylo velmi zajímavé vidět tu rozmanitost schopností a myšlenek,“ říká student plzeňské ekonomické fakulty.

Motivací k účasti v soutěži je pro studenty i to, že se přiblíží k praxi, řeší reálné problémy a mají možnost uplatnit znalosti ze studia. „Inovační maraton byl pro mě velké překvapení. Překvapen jsem byl nejen fantastickým programem, vynikajícími odborníky z praxe, znalostmi a schopnostmi mých kolegů, ale vlastně i sám sebou. Navíc jsem byl zvolen kapitánem našeho čtyřčlenného týmu. Přebrat takovou zodpovědnost byla pro mě velká čest a jsem rád, že jsme to s týmem dotáhli až na první místo,“ dodává Jan Kalaš.

Galerie


Fakulta ekonomická

Šárka Stará

19. 10. 2018


Mozaika výjimečných českých žen, to je projekt České hrdinky

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

27. 05. 2020

NTC ukončilo a obhájilo projekt CENTEM+ na jedničku s hvězdičkou

Univerzita Úspěchy Věda

Nové technologie - výzkumné centrum

21. 05. 2020

ZČU nezapomíná na odkaz letců a zve na výstavu do mázhausu radnice

Univerzita Veřejnost Výstava

Celouniverzitní

05. 06. 2020