Studenti Fakulty pedagogické se dozvěděli o inkluzi pomocí divadla

Seminář na téma Inkluze a umění hostila Moving Station.

V rámci projektu Cesty k inkluzi se v úterý 23. 10. 2018 v plzeňské MOVING STATION uskutečnil další ze seminářů o inkluzivním vzdělávání pro studenty Fakulty Pedagogické ZČU. Tentokrát na téma Inkluze a umění. Studenti si pod vedením lektorky Dany Moree, vysokoškolské učitelky FHS UK, antropoložky, publicistky, propagátorky multikulturní výchovy, aktivistky a divadelnice, vyzkoušeli techniky takzvaného boalovského divadla utlačovaných jako nástroje terénní praxe i sociální změny.

Seminář doplnil doprovodný program – inscenace Řvi potichu, brácho! souboru IDI klub Gymnázia Františka Křižíka v Plzni, která představila drama rodiny s autistickým synem, jejíž členové hledají rovnováhu mezi pomocí druhému a právem na vlastní život.

Setkání se účastnilo celkem 110 studentů učitelství (27 z nich se aktivně zapojilo do semináře, dalších 83 studentů zhlédlo pouze představení). V závěru večera proběhla diskuze o inscenaci a tvorbě na ní.

Celá akce byla součástí celostátní kampaně Týden pro inkluzi 2018 propagované v celostátních médiích.

Eva Gažáková, Markéta Zachová

Do Plzně se sjeli zaměstnanci univerzitních knihoven

Konference

Univerzitní knihovna