Studenti Fakulty pedagogické se dozvěděli o inkluzi pomocí divadla

Seminář na téma Inkluze a umění hostila Moving Station.

V rámci projektu Cesty k inkluzi se v úterý 23. 10. 2018 v plzeňské MOVING STATION uskutečnil další ze seminářů o inkluzivním vzdělávání pro studenty Fakulty Pedagogické ZČU. Tentokrát na téma Inkluze a umění. Studenti si pod vedením lektorky Dany Moree, vysokoškolské učitelky FHS UK, antropoložky, publicistky, propagátorky multikulturní výchovy, aktivistky a divadelnice, vyzkoušeli techniky takzvaného boalovského divadla utlačovaných jako nástroje terénní praxe i sociální změny.

Seminář doplnil doprovodný program – inscenace Řvi potichu, brácho! souboru IDI klub Gymnázia Františka Křižíka v Plzni, která představila drama rodiny s autistickým synem, jejíž členové hledají rovnováhu mezi pomocí druhému a právem na vlastní život.

Setkání se účastnilo celkem 110 studentů učitelství (27 z nich se aktivně zapojilo do semináře, dalších 83 studentů zhlédlo pouze představení). V závěru večera proběhla diskuze o inscenaci a tvorbě na ní.

Celá akce byla součástí celostátní kampaně Týden pro inkluzi 2018 propagované v celostátních médiích.

Projekt Cesty k inkluzi s registračním číslem CZ.02.3.61/0.0/0.0/15_007/0000166 aplikuje změny paradigmatu v přístupu k žákům s potřebou podpůrných opatření při respektování odlišností i práva každého dítěte na vzdělávání ve škole hlavního vzdělávacího proudu. Cílem je prevence školní neúspěšnosti znevýhodněných dětí a posílení spolupráce mezi školami, rodinami a neziskovými organizacemi. Budou realizovány kroužky a doučování pro žáky, vzdělávací kurzy pro pedagogy, workshopy pro rodiče, posíleny služby školních poradenských pracovišť, podpořeno sdílení dobré praxe.

Eva Gažáková, Markéta Zachová

31. 10. 2018

Fakulta filozofická nově nabízí studium programu Sociální práce

Studium Tisková zpráva Univerzita