Cena Ladislava Sutnara

13. listopadu, 14:00

Obřadní síň plzeňské radnice

Studující Veřejnost Zaměstnanci

Srdečně zveme na slavnostní ceremoniál udílení Ceny Ladislava Sutnara 2018, který se bude konat v úterý 13. listopadu 2018 od 14 hodin v obřadní síni plzeňské radnice. Umělecké osobnosti a instituce obdrží Cenu Ladislava Sutnara z rukou děkana fakulty a za přítomnosti zástupců města Plzně a Plzeňského kraje.

Více informací na https://fdu.zcu.cz/cz/672-cena-ladislava-sutnara

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni navazuje na umělecký odkaz plzeňského rodáka a světově uznávaného česko-amerického designéra Ladislava Sutnara. Prostřednictvím každoročně udělované Ceny Ladislava Sutnara vyjadřuje fakulta poctu životu a dílu tohoto geniálního umělce a zároveň projevuje uznání výjimečným českým i zahraničním uměleckým a pedagogickým osobnostem i institucím za jejich výrazný přínos světu umění a designu.

Cena Ladislava Sutnara byla poprvé udělena v roce 2012 a od té doby ji obdržela celá řada výjimečných uměleckých osobností a institucí. Držiteli tohoto prestižního ocenění jsou např. Cooper-Hewitt Smithsonian, Design Museum (USA), J. P. Getty Trust (USA), Museum of Modern Art v New Yorku (USA), Art Institute of Chicago (USA), Steven Heller (USA), prof. R. Roger Remington (USA), prof. Gyula Ernyey (HUN), prof. Lech Majewski (PL), Pratt Institute (USA), z českých osobností pak prof. Karel Míšek, prof. Jiří Šalamoun, prof. Zdeněk Ziegler, doc. Jiří Šetlík, prof. Jan Solpera, prof. Rostislav Vaňek , prof. Tomáš Vlček a další.

Prestižní ocenění má podobu Sutnarova loga přetvořeného do prostorového objektu. Autorem designu je renomovaný designér a pedagog Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara doc. Petr Vogel.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

13. 11. 2018, 14:00