Univerzita bude za dva týdny volit kandidáta na rektora

Univerzita

Aby byla volba úspěšná, musí být "pro" nadpoloviční většina Akademického senátu.
Přesně za dva týdny, ve středu 28. listopadu se v budově Fakulty právnické v sadech Pětatřicátníků sejdou členové Akademického senátu ZČU, aby tajným hlasováním zvolili kandidáta na rektora Západočeské univerzity na funkční období 2019 - 2023. Jediným kandidátem je přitom současný rektor Miroslav Holeček.

Miroslav Holeček se během uplynulého měsíce setkal s členy Akademického senátu, zaměstnanci ZČU i studenty při dvou debatách v posluchárně Fakulty aplikovaných věd a v aule Fakulty pedagogické. Hovořil na téma strategie rozvoje univerzity, financování, hodnocení kvality výuky a vzdělávání, vědy a výzkumu... Rektor také odpovídal na dotazy zástupců akademické obce.

Volba kandidáta na rektora se uskuteční od 15 hodin. Ke zvolení je potřeba získat nadpoloviční většinu hlasů všech 59 senátorů, tedy 30 hlasů. Nového rektora pak jmenuje prezident republiky.

Pavel KORELUS

14. 11. 2018