Slavnostní koncert připomněl výročí pedagogické fakulty i Československa

Koncert Univerzita Veřejnost

V Domě hudby došlo i na provedení světové premiéry kantáty Jiřího Bezděka „A na počátku bylo slovo…“
V plzeňském Domě hudby se 28. listopadu konal slavnostní koncert k 70. výročí založení Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni a 100. výročí vzniku české státnosti.

V průběhu večera zazněly skladby P. J. Vejvanovského (Sonata vespertina), J. S. Bacha (Kommt, ihr angefochtnen Sünder), H. Casadesuse (Koncert pro violu a smyčcový orchestr c moll) a Salve Regina in D od Allessandra Scarlattiho. Vrcholem večera bylo provedení světové premiéry kantáty Jiřího Bezděka „A na počátku bylo slovo…“ pro mezzosoprán, violu, sbor, bicí a orchestr a na text přední české básnířky Karly Erbové. Jako sólistky účinkovaly světoznámá violistka Jitka Hosprová a mezzosopranistka Lucie Hilscherová, laureátka mnoha mezinárodních pěveckých soutěží.

Pod taktovkou Víta Aschenbrennera vystoupil Dívčí akademický sbor katedry hudební výchovy a kultury, Plzeňský akademický sbor katedry hudební výchovy a kultury a Komorní orchestr plzeňské konzervatoře, sóla na trumpety zazněla v podání Jana Šmata a Markéty Kubištové. Slavností večer s řadou vzácných hostů, který moderoval Petr Jančařík, se uskutečnil za podpory Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Konzervatoře Plzeň.

Galerie


Jitka Hosprová a Lucie Hilscherová

rektor ZČU v Plzni Doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček s prof. Jiřím Bezděkem

Fakulta pedagogická

Eva Hubatová

03. 12. 2018


Technické fakulty ZČU zvou účastníky veletrhu Gaudeamus do Plzně

Festival Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

22. 01. 2019

Holon Institute of Technology zahajuje spolupráci se ZČU

Spolupráce Věda Úspěchy

Nové technologie - výzkumné centrum

28. 01. 2019

Technické fakulty se zájemcům o studium představí v jeden den

Studium Tisková zpráva Univerzita

Celouniverzitní

23. 01. 2019