Student Fakulty strojní uspěl v soutěži Cena Emila Škody

Soutěž Studenti Úspěchy

Diplomová práce Tomáše Míčka, studenta Fakulty strojní ZČU, byla v soutěži Cena Emila Škody ohodnocena jako druhá nejlepší.

Ceny Emila Škody uděluje společnost Škoda Transportation za nejlepší diplomové práce studentů českých technických univerzit, aby tak podpořila jejich výjimečné výkony a zvýšila atraktivitu technických oborů a prestiž technického školství.

Druhou příčku v letošním hodnocení obsadil Tomáš Míčka z Fakulty strojní (FST) s diplomovou prací Pneumatické vypružení tramvajového vozidla, zadané společností Škoda Transportation. Ukončil jí své studium na katedře konstruování strojů FST. Dnes na FST navštěvuje navazující studium oboru Strojírenská technologie. Tomáše Míčka přeskočil v hodnocení pouze absolvent Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.

Fakulta strojní

Šárka Stará

05. 12. 2018

Novinář a redaktor Jindřich Šídlo vystoupil na Fakultě filozofické