Profesor Dušan Lužný z Národního akreditačního úřadu vystoupil na Fakultě filozofické

Beseda Přednáška Spolupráce

Beseda “Univerzita jako příležitost… pochopit její fungování” s Dušanem Lužným, sociologem, religionistou a členem Národního akreditačního úřadu, se uskutečnila 27. března 2019 v 17:00 v univerzitní kavárně Družba.

Má smysl udržovat i ty obory, o jejichž studium je malý zájem? Profesor Lužný přiznává, že toto je jedna z velmi těžko řešitelných otázek. Nicméně je přesvědčen, že je důležité udržovat určitou kontinuitu vzdělání: „Jsou obory, které jsou skutečně exkluzivní a nikdy nemohou být masové. V případě, že bychom skutečně přistoupili na to, že budeme tyto obory uzavírat, tak se naruší kontinuita těch oborů a celých proudů bádání. Vyžaduje to daleko větší náklady, jak lidsky, tak finanční, tyto obory znovu rozjíždět, než je v nějaké zapouzdřené verzi držet dál, i když je to neekonomické.“

Více o projektu Univerzita jako příležitost se dočtete na jeho webových stránkách.

Beseda v Družbě

Publikum besedy

Fakulta filozofická

Naděžda Hlaváčková

01. 04. 2019

Jak mohou univerzity pomáhat v krizi? Sledujte online diskuzi

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

11. 09. 2020

Představujeme Etický kodex ZČU (1)

Studenti Univerzita Zaměstnanci

21. 09. 2020

Jaká je role vysokých škol při propuknutí celospolečenské krize?

Spolupráce Univerzita Veřejnost

21. 08. 2020