Profesor Dušan Lužný z Národního akreditačního úřadu vystoupil na Fakultě filozofické

Beseda Přednáška Spolupráce

Beseda “Univerzita jako příležitost… pochopit její fungování” s Dušanem Lužným, sociologem, religionistou a členem Národního akreditačního úřadu, se uskutečnila 27. března 2019 v 17:00 v univerzitní kavárně Družba.

Má smysl udržovat i ty obory, o jejichž studium je malý zájem? Profesor Lužný přiznává, že toto je jedna z velmi těžko řešitelných otázek. Nicméně je přesvědčen, že je důležité udržovat určitou kontinuitu vzdělání: „Jsou obory, které jsou skutečně exkluzivní a nikdy nemohou být masové. V případě, že bychom skutečně přistoupili na to, že budeme tyto obory uzavírat, tak se naruší kontinuita těch oborů a celých proudů bádání. Vyžaduje to daleko větší náklady, jak lidsky, tak finanční, tyto obory znovu rozjíždět, než je v nějaké zapouzdřené verzi držet dál, i když je to neekonomické.“

Více o projektu Univerzita jako příležitost se dočtete na jeho webových stránkách.

Beseda v Družbě

Publikum besedy

Fakulta filozofická

Naděžda Hlaváčková