Fyzioterapeuté Fakulty zdravotnických studií připravili Fitness den pro amputáře

Spolupráce Studenti Veřejnost

Na sobotu 6. dubna 2019 připravili studenti - fyzioterapeuti 3. ročníku katedry rehabilitačních oborů FZS Fitness den pro klienty s amputací.

Již 3. ročník akce proběhl tradičně s odbornou garancí paní Hany Kohoutové a pod vedením Rity Firýtové ve spolupráci s občanským sdružením No foot, No stress a firmou Otto Bock ČR, s.r.o. v prostorách Rehabilitační kliniky Malvazinky v Praze. Dne se zúčastnilo 16 amputářů ve věku od 5 do 65 let. K pohybu se připojili i jejich rodinní příslušníci.

Na úvod se všichni protáhli při hodinové rozcvičce s prvky metod na neurofyziologickém podkladě, následně se zapotili při kruhovém tréninku na posilovacích strojích i s vlastní vahou, následovala škola chůze amputářů zakončená skvěle zatančeným a rozesmátým řeckým tancem a na závěr se v bazénu naučili plavat kraul a nacvičili „labutí jezero“. Studenti celý program připravili sami, vedli všechny pohybové aktivity a provázeli „svého“ amputáře celým dnem jako asistenti.

V přátelské atmosféře, která se prolínala celým dnem, si každý - studenti, amputáři i jejich blízcí, dokázali posunout hranice svých výkonů a dokázali tak, že dobře vedená pohybová aktivita boří hendikep.

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová