ZČU navštívil velvyslanec Španělského království

Spolupráce Studium Univerzita

Při setkání se hovořilo o spolupráci se španělskými vysokými školami i napojení Západočeské univerzity na plzeňský průmysl.

Západočeskou univerzitu v Plzni navštívil ve čtvrtek 25. dubna velvyslanec Španělského království v České republice J. E. Ángel Lossada Torres-Quevedo. On a pověřenkyně pro oblast vzdělávání Amaya Cal se v budově rektorátu ZČU setkali s prorektorem pro rozvoj a vnější vztahy Vladimírem Duchkem a Margaritou Gianino Sánchez, která na Ústavu jazykové přípravy ZČU vyučuje španělštinu.

Hovořilo se o spolupráci ZČU a španělských vysokých škol, která z pohledu obou stran patří k těm osvědčeným. V roce 2015, kdy ZČU navštívil dřívější španělský velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín, spolupracovala univerzita v rámci programu Erasmus s 16 partnerskými španělskými školami. Letos je v rámci programu Erasmus+ partnerských škol ze Španělska už 26. Spolupracují s nimi všechny fakulty ZČU, přičemž mezi partnery jsou významné instituce jako Universidad de Castilla-La Mancha, Universidad de La Coruña, Universidad Autónoma de Madrid, Universidad de Vigo

Dalším tématem byl průmysl. Velvyslanec se zajímal o postavení plzeňského průmyslu v České republice a o to, jak je na průmysl napojena Západočeská univerzita. Po jednání na rektorátu navštívil ještě výzkumné centrum RICE (Regionální inovační centrum elektrotechniky) Fakulty elektrotechnické ZČU.

Co se týče studijních a pracovních stáží Erasmus je Španělsko pro studenty ZČU druhou nejoblíbenější destinací. V letech 2014 – 2019 jich tam na studijní pobyt vyjelo 125 (24 v tomto akademickém roce) a na ZČU zase postupně dorazilo 150 jejich španělských kolegů (29 v tomto akademickém roce). Studenti ze Španělska jsou na ZČU celkově na 3. místě v počtech příjezdů, více jich přijíždí jen z Turecka a Francie.

Stejně jako studenti si zkušenosti vyměňují i zaměstnanci univerzit – ze ZČU jich v roce 2018 do Španělska vyjelo 28 a do Plzně dorazili tři Španělé.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

25. 04. 2019


Čtvrté Pivo s rektorem chutnalo tak moc, až zlámalo všechny rekordy

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

02. 10. 2019

Mučicí kostým od studentek Sutnarky byl nominován do finále novozélandské soutěže WOW

Soutěž Studenti Úspěchy

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

07. 10. 2019

Luděk Hynčík byl hostem patnáctého Science Café v Bruselu

Beseda Přednáška Univerzita

Nové technologie - výzkumné centrum

08. 10. 2019