Ozvěny festivalu Jeden svět v Univerzitní knihovně

6. května, 17:00

Univerzitní knihovna ZČU, Univerzitní 18

Studenti Veřejnost Zaměstnanci

Univerzitní knihovna zve v pondělí 6. května na promítání filmu Hiphop-erace z festivalu Jeden svět / One World.

Vstup: Vstup zdarma.
Určeno pro: studenti, zaměstnanci, veřejnost
Kontakt: Knihovna Bory, pujcbor@uk.zcu.cz
Více informací na: https://www.facebook.com/events/2029477204028609/

V rámci projektu Promítej i ty! festivalu Jeden svět / One World Vám Univerzitní knihovna přinese promítání celkem pěti dokumentárních snímků.

Promítání se uskuteční v hale Knihovny Bory (Univerzitní 18) od 17 hodin, vstup je zdarma.

O snímku Hiphop-erace

Může se soubor seniorů a seniorek, jehož věkový průměr se blíží devadesátce a skoro všichni členové vlastní umělou kloubní náhradu, úspěšně zúčastnit hiphopové taneční soutěže? Film sleduje fascinující cestu novozélandských nadšenců, kteří to se svým vystoupením chtějí dotáhnout až do Las Vegas. Životní elán a nadhled jim rozhodně nechybí. Díky pozitivnímu přístupu se jim daří překonávat i zdánlivě neřešitelné překážky a dokazovat, že věk je jen číslo a s humorem jde všechno lépe. Oporou i blízkou přítelkyní je pro ně mladá manažerka a trenérka Billie, pro kterou představují překážky pouze výzvu na cestě s jasným cílem. Jak sama říká: „Pojedete všichni, i kdyby to bylo v urně.“

Více na https://promitejity.cz/detail-filmu/36-hiphop-erace.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

06. 05. 2019, 17:00