Fakulta zdravotnických studií spolupořádala konferenci věnovanou vzdělávání v ošetřovatelství

Další vzdělávání Konference Spolupráce

Devadesát účastníků akce si vyslechlo sedmnáct příspěvků.

V první polovině měsíce května se v aule chirurgických oborů Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín uskutečnil již 10. ročník celostátní konference Cesta poznávání a vzdělávání v ošetřovatelství a jarní konference ČAS, Region plzeňský s podtitulem Péče o pečující. Spolupořadateli konference byla FN Plzeň, Česká asociace sester – Region plzeňský a Sdružení porodních asistentek Plzeňského kraje. Devadesát účastníků konference si vyslechlo sedmnáct příspěvků a součástí akce byla i posterová sekce.

Zaměření přednášek bylo velmi pestré. Prezentace Marie Trešlové (Fakulta zdravotnických studií Jihočeské univerzity České Budějovice) seznámila přítomné s akcí Nursing Now, která bude probíhat až do května 2020 a jejím cílem je například zvýšit prestiž sester, zlepšit jejich pracovní podmínky a životní styl, ale i vyzdvihnout nezpochybnitelný přínos sester české společnosti či zvýšit počet studentů ošetřovatelství. Celosvětový projekt Nursing Now vyhlásila Světová zdravotnická organizace a Mezinárodní rada sester a jeho cílem je rovněž zlepšit zdraví populace. Další prezentace se věnovaly supervizi ve zdravotnictví, péči o zdraví sester, ergonomii v práci nelékaře a dalším tématům.

Jeden přednáškový blok patřil také studentům bakalářského a magisterského studia ošetřovatelství a studentům SZŠ a VOŠ v Plzni. Prezentovali dílčí výsledky šetření svých kvalifikačních prací.

Na závěr konference vystoupila Laura Janáčková s příspěvkem Co dělá člověka šťastnějšího a zdravějšího? Organizátoři konference se těší na další ročník, který se uskuteční v květnu 2020, kdy bude vrcholit akce Nursing Now, a který připomeneme dvousté výročí narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingalové.

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová

17. 05. 2019

Fakulta zdravotnických studií přispěla rodině dlouhodobě léčené Natálky