Mezinárodní konference o počítačové grafice se v Plzni koná už 27 let

Konference Přednáška Spolupráce

Letošního ročníku setkání zúčastnilo přes čtyřicet výzkumných pracovníků a Ph.D. studentů z celého světa.

Mezinárodní odbornou konferenci o počítačové grafice, vizualizaci dat a počítačovém vidění WSCG 2019 (World Society for Computer Graphics - Světová společnost pro počítačovou grafiku) poprvé hostilo výcvikové středisko Západočeské univerzity v roce 1992. Od roku 1994 se v Plzni koná každým rokem a letošní již 27. ročník připadl na 28.–30. května.

Konferenci už tradičně organizovali pracovníci katedry informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd ve spolupráci s mezinárodními profesními organizacemi Eurographics Association a ACM SIGGRAPH ACM s podporou NVIDIA Corp. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 40 výzkumných pracovníků a Ph.D. studentů z celého světa, kteří prezentovali dosažené výsledky výzkumných a vývojových prací. Studenti FAV mezi nimi nechyběli.

Fakulta aplikovaných věd

Václav Skala

04. 06. 2019

Slavnostní promoce zakončila 8. ročník letní školy Fakulty ekonomické