První Letní škola vysokoškolské pedagogiky měla úspěch

Další vzdělávání Spolupráce Univerzita

Škola pořádaná Celoživotním a distančním vzděláváním ZČU je v České republice první a jediná.
Od úterý 16. července do čtvrtka 18. července se v Železné Rudě konal první ročník Letní školy vysokoškolské pedagogiky pořádané oddělením Celoživotní a distanční vzdělávání Západočeské univerzity. Přilákal 27 účastníků ze Západočeské univerzity, Univerzity Pardubice a Vysoké školy polytechnické Jihlava.

První den bylo na programu představení jednotlivých univerzit a seznámení účastníků pomocí aktivit, které lze využít při výuce, večer pak workshop Jana Besedy o sociálních kompetencích a jejich rozvoji na vysoké škole. Ve středu dostali všichni účastníci prostor sdílet příklady dobré praxe z jejich výuky a aby byl dostatečně využit potenciál horského místa konání a letního počasí, konala se i procházka s aktivitami na téma Nové trendy ve výuce na vysokých školách. Na programu byla také přednáška Michala Dubce na téma komunikace na vysoké škole, o svobodě a možnosti volby kurzů pro studenty, nejen typu MOOC, hovořila Veronika Neničková. 

„Celá letní škola probíhala v přátelské a tvůrčí atmosféře. Velmi jsem ocenil všechny přednášky pozvaných odborníků z jiných univerzit a center, ale také zajímavé příspěvky ostatních kolegů,“
říká Václav Duffek, který doufá, že získané znalosti a dovednosti z Letní školy vysokoškolské pedagogiky, v České republice první a jediné, zakomponuje také do vyučování.

Pokud vás zajímají akce zaměřené na pedagogiku, již teď vás můžeme pozvat na konferenci Učitel-in, tedy setkání učitelů, studentů a všech, kteří mají zájem o problematiku smysluplného využití ICT ve vzdělávání, která se koná 19. října 2019.

Galerie


Celouniverzitní

Jakub Truneček

19. 07. 2019


Představujeme Etický kodex ZČU (1)

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

04. 03. 2020

Slovo prorektorky k uchazečům o studium

COVID-19 Studium Univerzita

Celouniverzitní

03. 04. 2020

ZČU ruší březnové akce

COVID-19 Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

11. 03. 2020