Dvě největší letní školy ZČU se rozloučily koncertem

Další vzdělávání Koncert Veřejnost

Mezinárodní letní jazykovou školu a ArtCamp ukončila ve čtvrtek 25. července závěrečná party plná hudby a tance.
Mezinárodní letní jazyková škola letos oslavila třicet let své existence a ArtCamp dospěl do patnáctky. Závěrečný koncert u zikkuratu před Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara v kampusu Západočeské univerzity tak byl nejen vyvrcholením třítýdenní výuky, ale také pomyslnou narozeninovou oslavou.

Všechny přítomné na koncertě přivítala prorektorka pro studijní a pedagogickou činnost Blanka Šedivá i zástupci letních škol. Hudební produkci zahájil sbor, jejž tým Mezinárodní letní jazykové školy sestavil u příležitosti letošního výročí. V jejich podání zazněly mimo jiné slavné písně Michaela Jacksona nebo skupiny Queen. Hity světové rockové hudby zahrála hned poté plzeňská revivalová skupina Hibaj a závěr večera patřil kapele Tabasker a podmanivým rytmům a tónům, které jen málokoho nezlákají k tanci. Jejich vystoupení navíc doprovodil videomapping vytvořený studenty přímo během letošního ArtCampu, čímž dostalo ještě další, vizuální rozměr.

Foto: Ksenie Voeková a Martina Havlová

Šárka Stará

26. 07. 2019

Západočeská univerzita zahajuje přípravu nového strategického plánu