Studenti budou v mezinárodních týmech řešit úkoly a zdokonalí se

Cooperation Students University

Projekt MuPIC 2019 spojí studenty Fakulty strojní a Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU, belgické University of Mons, finské University of Applied Sciences a španělské Florida Universitària.

Devatenáct studentů z ČR i ze zahraničí se sejde v týdnu od 23. do 27. září na Západočeské univerzitě v Plzni. Odstartuje totiž první pilotní mezinárodní kurz v rámci MuPIC 2019 - Multidisciplinary Projects in an International Context (Multidisciplinární projekty v mezinárodním kontextu).

Do MuPIC 2019 se zapojilo šest českých, pět finských, pět španělských a tři belgičtí studenti.

Studenti Fakulty strojní a Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU, belgické University of Mons, finské University of Applied Sciences a španělské Florida Universitària se během týdne rozdělí do čtyř mezinárodních multidisciplinárních týmů. Následujících sedm měsíců budou pracovat na zadáních od společností Škoda Transportation a Engel. Jejich úkol? Najít inovativní a neotřelá řešení. „Studenti spolu budou komunikovat on-line, v Plzni se všichni opět sejdou v květnu, kdy projekt vyvrcholí,“ uvedla koordinátorka Jana Čepičková, ředitelka Ústavu jazykové přípravy ZČU.

Projekt MuPIC financuje program ERASMUS+. „Jeho cílem je prostřednictvím inovativních on-line metod rozvinout odborné a obecné kompetence studentů, kteří jsou rozděleni do týmů napříč univerzitami i obory a řeší témata zadaná průmyslovými partnery. Jsou to studenti strojírenství, designu, marketingu a projektového řízení,“ pokračuje Jana Čepičková.

Při spolupráci studenti uplatní odborné znalosti a dovednosti a něco také získají. „Především dojde k rozvoji jejich schopnosti pracovat v dynamickém mezinárodním a multikulturním prostředí pracovního týmu řízeném v souladu s nejnovějšími trendy projektového managementu. Studenti se tak zdokonalí v komunikaci v anglickém jazyce, získají nebo si zlepší své interkulturní kompetence, naučí se on-line spolupráci ve virtuálním týmu, plánování činností, řešení konfliktních situací, budování důvěry mezi partnery a rozvinou svoji flexibilitu, sebemotivaci a schopnost vést pracovní skupinu,“ dodává Jana Čepičková.

Pavel KORELUS

19. 09. 2019

The digital apian laboratory on the roof of the Faculty of Mechanical Engineering can be followed

Competition University Public