Dny vědy a techniky zaplnily centrum Plzně už počtrnácté

Festival Univerzita Veřejnost

V pátek 20. a v sobotu 21. září navštívilo festival Západočeské univerzity dohromady kolem dvaceti tisíc lidí.

Celkem 32 interaktivních expozic připravených fakultami Západočeské univerzity, středními školami a dalšími spolupracujícími institucemi, to byly letošní Dny vědy a techniky Západočeské univerzity. Festival, který představoval "složitou" vědu jednoduchou hravou formou všem od dětí po jejich prarodiče, se uskutečnil už počtrnácté. Stánky jako vždy zaplnily náměstí Republiky a část programu se odehrávala také před Západočeským muzeem.

Dny vědy a techniky nabídly osvědčené expozice i devět novinek: například Matematika zábavně i prakticky, Exkurze do historie vývoje PC, Loďky a lodičky, Rozvíjení informatického myšlení je prima, Minulost na dosah, Experimentus! Mezi vystavovateli byly kromě ZČU Techmania Science Center, Centrum robotiky, Hvězdárna v Rokycanech a v Plzni, západočeská pobočka České astronomické společnosti, DEPO2015, nezisková organizace nvias, Gymnázium Františka Křižíka a základní škola, Církevní gymnázium Plzeň, Gymnázium Stříbro, ZŠ J. V. Sládka Zbiroh a SPŠ stavební Plzeň. 

V pátek 20. a v sobotu 21. září navštívilo festival dohromady kolem dvaceti tisíc lidí. K nim připočtěme ještě stovky těch, kteří už v červnu zavítali na Dny vědy a techniky v Klatovech. Jak akce vypadala, se podívejte ve fotogalerii.


             

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

23. 09. 2019


Fakulta ekonomická otevírá dveře zájemcům o studium

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

Fakulta ekonomická

22. 01. 2020

ZČU se představuje na veletrhu Gaudeamus Praha 2020

Studium Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

23. 01. 2020

FEL se otevírá světu, přijala již 17 zahraničních Ph.D. studentů během jediného roku

Spolupráce Studium Úspěchy

Fakulta elektrotechnická

20. 01. 2020