Publikování v mezinárodních časopisech

19. listopadu, 13:00

Fakulta zdravotnických studií, Kollárova 19

Další vzdělávání Přednáška Věda

V úterý 19. listopadu se o své zkušenosti s publikováním v odborných časopisech podělí britský lékařský sociolog Edwin van Teijlingen.

Vstup: volný
Určeno pro: akademiky, studenty

Edwin van Teijlingen vystoupí od 13 do 14:30 hodin na Fakultě zdravotnických studií ZČU v učebně budovy Kollárova 19 s přednáškou Publishing in international journals (Publikování v mezinárodních časopisech). Přednáška bude tlumočena. Edwin van Teijlingen sdělí posluchačům své bohaté zkušenosti získané při tvorbě a produkci mezinárodně uznávaných výsledků publikační tvůrčí činnosti. Věnovat se bude především často se objevujícím problémům a úskalím, které brání autorům efektivněji procházet procesem přijímání článků redakčními radami vydavatelství prestižních periodik.

H-index, tedy jeden z indexů citačního ohlasu vědeckých článků, dosahuje v případě Edwina van Teijlingena od roku 2014 hodnoty 40 a celkově 55. Podle J. Hirsche je přitom roční vzestup H-indexu o 1 známkou kvalitní a jeho zvýšení o 3 pak zcela výjimečné publikační aktivity autora.

Fakulta zdravotnických studií

Šárka Stará