Soutěž & podnikej na ZČU

BoostUp Studenti Univerzita

Podnikatelský klub BoostUp ZČU se podílel na soutěži, která vychovává ze středoškoláků podnikatelské naděje.

V prosinci loňského roku se na Západočeské univerzitě v Plzni konalo regionální finále projektu Soutěž & podnikej, jenž před čtyřmi lety založil Martin Vítek s kamarádem Davidem Friedlem. Finále se zúčastnilo osm žáků středních škol, kteří prezentovali své projekty před odbornou porotou, v níž zasedl také Filip Soukup za podnikatelský klub BoostUp ZČU.

Cílem Soutěž & podnikej je podpořit středoškoláky a vychovat z nich nové naděje podnikatelského světa. Žáci procházejí dva měsíce akceleračním programem, ve kterém se naučí, jak svůj podnikatelský záměr převést do praxe, a postupnými kroky se tak dostávají do fáze prototypu. Program vedou zkušení mentoři a experti z business prostředí.

V soutěži zvítězili Jan Hrůza a Jakub Blecha z Týnu nad Vltavou s aplikací Vytrid.it, která motivuje uživatele k třídění odpadu na základě snahy dosáhnout nejvyššího skóre za dobývání kontejnerů.

Republikové finále se uskuteční 24. 1. v Praze. Finalisté se utkají o cestu do Chicaga, kde budou mít možnost potkávat se s investory a dalšími významnými lidmi z podnikatelského světa a zúčastní se několika vzdělávacích akcí a konferencí.

My, tým BoostUpu, jsme rádi, že jsme se mohli podílet na akci propojující mládí a podnikání. Věříme, že úspěšných akcí zaměřených na mladou generaci bude přibývat.

#boostup #boostupzču #boostnito #vystupzdavu

Celouniverzitní

Radana Polešáková

08. 01. 2020


Amazing Business School: inovativní cesta tvorby a experimentování s novými business koncepty

Studenti Studium Úspěchy

Fakulta ekonomická

12. 11. 2020

Cenu města Plzně získal vědec Jindřich Matoušek ze Západočeské univerzity

Úspěchy Věda Zaměstnanci

Fakulta aplikovaných věd

24. 11. 2020

Konference se zaměří na proměnu vysoké školy pro přípravu absolventů na Průmysl 4.0

Absolventi Konference Spolupráce

Fakulta strojní

18. 11. 2020