Landart / Prorůstání – od země k zemi

25 February

25. února, 16:00

Inkubator Gallery, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, Univerzitní 28, Plzeň

Univerzita Veřejnost Výstava

Od země k zemi prorůstající land-artová díla vytvořená v rámci česko-bavorského přeshraničního projektu budou k vidění na kolektivní výstavě v Inkubator Gallery. Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy, která se uskuteční 25. února od 16 hodin.

Vstup: volný
Určeno pro: studenti, zaměstnanci, veřejnost

Výstava zobrazuje fotografickou dokumentaci studentů ateliéru Užitá fotografie vedených Vojtěchem Aubrechtem, kteří objektivem zaznamenávali jedinečné umělecké zásahy do krajiny studentů ateliéru Socha a prostor, a to jak na hradě Klenová tak v německém Bügellohe. Do prostorové instalace integroval tyto fotografie kurátor výstavy Jan Van Woensel. Součástí výstavy bude představení stejnojmenné publikace navržené vedoucími navazujícího magisterského ateliéru Grafický design Rostislavem Vaňkem a Kristinou Fišerovou. Tato publikace zmíněné umělecké počiny, ale také příběhy míst na obou stranách hranice, reflektuje.

Výstava je k vidění od 20. 2.  do 20. 3. 2020.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

25. 02. 2020, 16:00