Laureátkami ceny Grafika roku jsou studentky Sutnarky

Studenti Univerzita Úspěchy

V Grégrově sále Obecního domu v Praze se 27. ledna konalo předávání cen Grafika roku 2019. Zároveň byla udělena v pořadí 25. Cena Vladimíra Boudníka. Studentky Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU bodovaly.

Hlavní studentskou cenu a Cenu Simeony Hoškové - zakladatelky soutěže získala studentka 3. ročníku ateliéru Ilustrace Grafika na Sutnarce Veronika Hoppová. Oceněn byl její grafický list „Gorazdova 6" (hlubotisk z kamene, 2019, velikost listu 333 x 421 mm). Studentce cenu předal Petr Hejma, starosta Prahy 1. "Práce vznikla v rámci příprav na bakalářku. Jedná se o hlubotisk, kde jako matrice slouží litografický kámen. Téma je pro mě velmi osobní, při práci vycházím ze vzpomínek, fotografií a video nahrávek ze svého dětství, především z prostředí bytu, kde jsem vyrůstala. V této grafice jde konkrétně o pohled z pokoje prarodičů do chodby vedoucí do kuchyně," popsala oceněná studentka.

Cenu za litografii získala studentka stejného ročníku a ateliéru Sabina Kafková za grafický list "Divý kanec" (litografie, velikost listu 500 x 707 mm).

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem 419 prací, z toho je v Obecním domě vystaveno 213 děl a 19 autorských knih. Mezi nimi najdete i díla našich pedagogů a studentů.

Předáno bylo 11 cen v hlavních kategoriích dle formátu a dále za jednotlivé grafické techniky. Přehled všech oceněných naleznete zde. Předsedou poroty byl Zdeněk Freisleben, který byl zároveň spolu s Hanou Larvovou i kurátorem výstavy. Ta je v Obecním domě k vidění do 22. února 2020.

Fotoreport: zdroj FB Grafika roku

Galerie


Veronika Hoppová

Veronika Hoppová: Grafický list "Gorazdova 6"

Sabina Kafková: Grafický list "Divý kanec"

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

06. 02. 2020


Student Fakulty aplikovaných věd Lukáš Picek sklízí mezinárodní úspěchy

Studenti Tisková zpráva Úspěchy

Fakulta aplikovaných věd

07. 05. 2020

Fakulta filozofická nově nabízí studium programu Sociální práce

Studium Tisková zpráva Univerzita

Fakulta filozofická

02. 06. 2020

Pomáháme s Agenturou vojenského zdravotnictví Armády České republiky

COVID-19 Spolupráce Veřejnost

Fakulta zdravotnických studií

07. 05. 2020