Průčelí zámku Valeč rozzářilo Braunarium

Cooperation University Public

Poslední červencový pátek po setmění byli návštěvníci Státního zámku Valeč svědky audiovizuální instalace na fasádě objektu, která vznikla přímo na místě.

Experimentální videomapping Braunarium za svitu luny vznikl v rámci spolupráce mezi Státním zámkem Valeč a Sutnarkou a volně navazoval na novou expozici soch Matyáše Bernarda Brauna v prostorách bývalé zámecké kovárny.

Audiovizuální instalaci vytvořilo Studio Multilab, což jsou studenti, absolventi a pedagogové ateliéru Multimédií vedeného Janem Morávkem. Téměř tříhodinový záznam audiovizuální show najdete na fb profilu Multimédia / Sutnarka.

Akce byla předzvěstí a příslibem budoucí spolupráce studia a zámku na poli audiovizuální tvorby. Už poslední srpnový víkend je možné se těšit na Hradozámeckou noc, kdy zámek Valeč opět oživí projekce naší multimediální laboratoře.

Gallery

Ladislav Sutnar Faculty of Art and Design

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

13. 08. 2020