Fakulta zdravotnických studií chystá kurz tapingu/kineziotapingu

Přednáška Seminář Studenti

Taping je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci a rehabilitaci. Svým velmi šetrným a jemným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy pooperačních a poúrazových stavů. Taping také prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie, jako jsou svaly, klouby, vazy a šlachy. Dnešní sportovní svět by se bez tapingu již neobešel, na což reaguje připravovanou akcí i Fakulta zdravotnických studií (FZS).

Taping vyvinul koncem druhé poloviny dvacátého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Během následujících let se metoda rozšířila do celého světa.

Hlavní výhodou tapingu je jednoduchá aplikace, rychlost a okamžitá účinnost terapie. Technika spočívá v oblepování a zpevňování kloubů a svalů speciálními pevnými páskami. Účastníci víkendového kurzu, chystaného na září, se pod vedením renomovaného specialisty Stanislava Flandery naučí tejpovat všechny malé i velké klouby těla a hlavní svalové skupiny, včetně achillovky. Více informací ke kurzu poskytne asistentka proděkanky pro vnitřní a vnější vztahy FZS Barbora Koreisová (koreisov@fzs.zcu.cz; 377 633 720).

Stanislav Flandera se celoživotně podílí na rozšíření této techniky v Čechách i na Slovensku. Jeho kniha Tejpování pevnými a pružnými páskami byla vydána jako jedna z prvních pro širokou veřejnost. Mezi další jeho publikace patří kniha Klasická masáž, která byla uznána jako učebnice pro masérské obory nebo kniha Kineziotaping.

Tento kurz je tedy jedinečnou příležitostí setkat se přímo s autorem publikací a ptát se ho na otázky s tématem spojené. "Doporučujeme prvně navštívit kurz pro získání pevných a správných návyků a až po získání dostatečného množství kvalitních informací si techniku prohlubovat samostudiem," uvedla koordinátorka oddělení celoživotního vzdělávání FZS Lenka Krausová.

Primárně je kurz určen studentům a odborným asistentům fakulty, ale i dalším pracovníkům ve zdravotnictví z lékařských i nelékařských oborů.

Fakulta zdravotnických studií

Alena Lochmannová

19. 08. 2020


UJP spustil přihlášky na Mezinárodní letní jazykovou školu

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Ústav jazykové přípravy

15. 02. 2021

Slovo prorektorky ke studentům

covid-19 Studenti Studium

Celouniverzitní

11. 02. 2021

FZS připravila e-learningovou podobu tradičního přípravného kurzu Biologie člověka

Přednáška Studenti Studium

Fakulta zdravotnických studií

03. 03. 2021