Vyřazené počítače ze ZČU pomohou v pěstounských rodinách i domovech

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Tři pěstounské rodiny, domov pro matky s dětmi a jeden azylový dům z Plzeňského kraje dostaly předvánoční dárek od Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) a organizace JCI Plzeň. Mohou totiž používat šest stolních počítačů, které vyřadilo Centrum informatizace a výpočetní techniky ZČU a věnovalo je právě JCI.

„Počítače jsou vyřazené samozřejmě ne proto, že by byly nefunkční, ale protože pro naše potřeby už zastaraly. Můžeme je tak alespoň dát k dispozici dalším lidem,“ řekl Martin Jambura z odboru transfer a smluvní výzkum ZČU, který předání zprostředkoval.

Podle Filipa Kastla z JCI se stává jen zřídka, že organizace od někoho získá vyřazené počítače. „Zabýváme se rozvojem mladých lidí, poskytujeme jim různé příležitosti, a na místech, kam počítače ze ZČU poputují, jde o nedostatkové zboží.  Děti i rodiče díky nim budou mít přístup k výpočetní technice a zejména dětem budou počítače pomáhat s distanční výukou,“ řekl s tím, že na organizaci se může obrátit každý, kdo by vyřazený počítač rád věnoval na stejné účely. „Nejlépe nás lze kontaktovat na facebooku JCI Pilsen, stačí se ozvat a my předání zařídíme,“ nabízí se Filip Kastl.

Centrum informatizace a výpočetní techniky ZČU vyřadilo celkem 11 počítačů. „Pět zbylých zamíří na podobná místa po Novém roce,“ dodal Martin Jambura.

Pavel KORELUS

18. 12. 2020

Západočeská univerzita má tři nové profesory

Tisková zpráva Univerzita Zaměstnanci