Po roční pauze hostila Fakulta aplikovaných věd opět mezinárodní soutěž programátorů

Soutěž Spolupráce Studenti

Na katedře informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd ZČU proběhla v pátek 5. listopadu mezinárodní programátorská soutěž Cloudflight Coding Contest.

Soutěžící se mohli po roční pauze způsobené pandemií Covid-19 přesunout z online světa zpět do laboratoře a poměřit síly osobně. Soutěž tentokrát probíhala najednou ve 13 zemích po celém světě. Na Fakultě aplikovaných věd, která je stále zatím jediným organizátorem z České republiky, se jí zúčastnili studenti z pořádající katedry informatiky a výpočetní techniky, a dále pak studenti z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického.

Účastníci se do soutěže zapojují v týmech, které mohou být maximálně tříčlenné, přičemž měli možnost soutěžit ve dvou kategoriích. Kromě již osvědčené klasické výzvy byla vyhlášena i speciální výzva zaměřená na umělou inteligenci. Letošní úlohy měly charakter interpretace výstupu hypotetického skriptovacího jazyka. V první úrovni se řešila interpretace sekvence textových výpisů, ve druhé úrovni přibyly podmínky, dále proměnné, atd. uvádí Martin Maňák z FAV, který je organizátorem soutěže v plzeňské lokalitě.

Nejlepší tým Whizzmot, který soutěžil v klasické kategorii, se v globálním žebříčku umístil na 14. pozici z celkem 1091 registrovaných týmů. Tým The AI-tagonists, jenž se soutěže účastnil ve speciální kategorii týkající se umělé inteligence, pak obsadil 15. pozici z celkem 148 registrovaných týmů. Všem soutěžícím gratulujeme.

Sponzorem soutěže v plzeňské lokalitě byla skupina CCA Group, které tímto děkujeme.

Galerie


Fakulta aplikovaných věd

Zuzana Majdišová

10. 11. 2021


Fakulta právnická přechází na on-line výuku

covid-19 Studium Tisková zpráva

Fakulta právnická

24. 11. 2021

Studium v Izraeli pohledem designérky

International Studenti Studium

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

03. 12. 2021

Podcast Plzeňský historik vyzpovídal členku expedice Z101 Lindu Piknerovou

Univerzita Veřejnost

Fakulta filozofická

25. 11. 2021

Račte nahlédnout do jubilejních Pokojů

Festival Studenti Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

22. 11. 2021

Cheila Barreto - Dva domovy (textilní koláž, video)

Soubor fotografií Melancholické objekty získal Prague Photo Young Award

Absolventi Úspěchy Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

24. 11. 2021