U-2 Incident: Kontroverzní dědictví studené války

25. dubna, 18:00

Kulturka, Sedláčkova 19, Plzeň

Talk Students Public

Francis Gary Powers byl pilotem amerického špionážního letadla, které bylo v roce 1960 sestřeleno nad Sovětským svazem.

Vstup: volný
Určeno pro: studenti, zaměstnanci, veřejnost
Kontakt: Daniela Lukavská
Více informací na https://www.facebook.com/events/526465172438814

Po téměř dvouročním věznění v SSSR byl Powers vyměněn za agenta KGB vězněného na americkém území. Po svém návratu čelil tlaku médií a lynčování veřejnosti. V současnosti se jeho syn snaží očistit jeho jméno prostřednictvím přednášek a debat po celém světě.

Na motivy U-2 Incidentu byl natočen film Most špionů pod taktovkou Stevena Spielberga a dodnes fascinuje odborníky i širokou veřejnost.

Pokud Vás zaujala tato jedinečná příležitost a toužíte po setkání se zajímavou osobností syna Francise Garyho Powerse, Garyho Powerse Jr., neváhejte dorazit na přednášku/debatu v angličtině, která se uskuteční 25. 4. od 18:00 v Kulturce. Pro případné zájemce je debata vysílána 26. 4. z Prahy.

Daniela Lukavská

25. 04. 2022, 18:00