Podpůrná skupina pomůže studentům zvládat těžké situace

Etika Studenti Studium

Nezvládám si dobře naplánovat povinnosti. Potřeboval bych se zeptat, ale nedokážu s nikým mluvit. Jak to asi zvládají ostatní? Studenti, kteří si pokládají i takovéto otázky, už v tom nemusejí být sami.

Informační a poradenské centrum ZČU nabízí studentům Západočeské univerzity pomoc v těžkých chvílích. Otevírá pro ně Podpůrnou skupinu. "Cítíš, že bys rád sdílel své těžkosti s někým, komu můžeš věřit, kdo ti může pomoci a dál tě nasměrovat, jak zvládat složité situace či duševní krizi? Potom je tu pro tebe prostor podpůrné skupiny," obrací se centrum na studenty.

Podpůrná skupina se bude od 21. dubna scházet jednou za dva týdny, vždy ve čtvrtek,v místnosti UK 619 v 6. patře budovy Fakulty strojní (Univerzitní 22). Organizátoři ale upozorňují, že nepůjde o psychoterapii a diagnózy, nýbrž o zvládání každodenních prožitků nebo o plnění povinností navzdory vlastním limitům a právě prožívaným situacím, které studenti aktuálně řeší. To vše za přítomnosti odborných poradců a vrstevníků, kteří se nacházejí v obdobné situaci.

"V případě jakýchkoliv dotazů se mohou studenti ozvat na mail poduz@rek.zcu.cz. Mohou také navštívit web Vzdělávání bez bariér a sledovat facebookou stránku @Div_nej nebo instagramový profil @div_nej_," říká za Informační a poradenské centrum Jana Hoffmannová.


Akce je součástí projektu Systematická podpora duševního zdraví v adolescenci (reg. č. ZD-ZDOVA1-013), který je financován z fondů EHP 2014-2021, program Zdraví.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

19. 04. 2022