Sutnarka poprvé na Víkendu otevřených ateliérů

24  -  25 Září

24. září, 14:00 - 25. září, 18:00

Veřejnost Výstava

V rámci Víkendu otevřených ateliérů se letos poprvé veřejnosti otevřou také dveře Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory budovy a během obou víkendových dnů si také vyzkoušet některé z uměleckých aktivit, které pro ně připraví pedagogové a studenti.

V ateliéru Grafiky to bude tisk z výšky a experimentální tisk, v ateliéru Fotografie proběhne ukázka práce se studiovými světly, pozadím a tvorbou portrétu. Dále se návštěvníci budou moci zapojit do figurální kresby, velkoformátové malby, zhlédnout studentské filmy z dílny ateliéru Animace a v Multilabu zažít práci se zeleným pozadím, které se využívá ve filmu.

Galerie Inkubátor, Entrée a ateliér Grafického designu představí studentské výstupy open callu, do kterého se zapojily nejen ateliéry Sutnarky, ale i mnoho dalších zahraničních uměleckých škol. Výstava Shapes: Venus reflektuje tvorbu Ladislava Sutnara z období 60. let, v němž vznikaly zejména velkoformátové malby Venuší, tzv. Joy Art. Budova fakulty bude veřejnosti otevřena v sobotu od 14 do 20 hodin a v neděli od 14 do 19 hodin.

Tradičně se do Víkendu otevřených ateliérů zapojí také Galerie Ladislava Sutnara. Návštěvníci se mohou v sobotu a v neděli vždy v 15 hodin zúčastnit živého rozhovoru kurátorů Kateryny Tsyhykalo a Jana Van Woensela s umělkyněmi Marií Ralemskou a Alyonou Tokovenko. Účastnice programu зараз budou během Víkendu otevřených ateliérů v galerii přítomné a otevřené setkáním a rozhovorům s návštěvníky.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

24. 09. 2022, 14:00