Co se skrývá pod názvem výstavy Mutageny?

Odpověď najdete již od středy 29. června v Galerii Ladislava Sutnara, kde výstavu představí autor Václav Šlajch.

Václav Šlajch je českým ilustrátorem a autorem komiksů, zároveň působí jako pedagog v ateliéru mediální a didaktické ilustrace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Na Západočeské univerzitě absolvoval obor ilustrace na tehdejším ústavu umění a designu a získal nejen magisterský titul, ale za svou diplomovou práci obdržel navíc cenu ředitele ústavu umění a designu. Později absolvoval obor elektroenergetika na fakultě elektrotechnické.

Výstava nazvaná Mutageny představí převážně volnou tvorbu Václava Šlajcha, kterou zastupují groteskně neradostné vize zabývající se deformací živého, a to jak prostřednictvím vnějších, tak vnitřních vlivů.

Zahájení výstavy se koná ve středu 29. června v 18 hodin v Galerii Ladislava Sutnara a k vidění bude do soboty 16. července.

Kateřina Martínková

27.06.16

Pedagogická fakulta předvede výtvarná díla absolventů

06.09.17