Animátoři ze Sutnarky sklízejí úspěchy

Práce studentů ateliéru animovaná a interaktivní tvorba budou k vidění na festivalech i v televizi.

Studenti ateliéru animovaná a interaktivní tvorba na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU si v poslední době připsali hned několik úspěchů. Prvním z nich je uvedení hned dvou animovaných filmů v České televizi. Nenechte si tak ujít v sobotu 23. 7. ve 22 hodin na ČT2 pořad Studentský maraton, do kterého byly vybrány i dvě animace našich studentů (Křížem krážem - Jiří Krupička, Matějček Leoš, Michaela Černá a Za sklom - Tomáš Červený). 

Druhý úspěch pak sklízí film Panta Rhei Martina Pertlíčka, který se objeví na prestižním festivalu Stop Motion Montreal v Kanadě. Film můžete zhlédnout zde. Film Ostrov studentky Bety Suchanové se pak představí na mezinárodním festivalu studentských filmů v Písku a k vidění je na tomto odkazu.

Velký úspěch si připsal student Jiří Krupička, který se stal hlavním animátorem chystaného seriálu Až po uši v mechu, který vzniká pro televizi Stream na motivy stejnojmenného filmu, jenž získal na letošním Anifilmu cenu diváků. Další členkou tříčlenného týmu, který vzešel z konkurzu, je i studentka Sutnarky Alžběta Burešová. Pro oba studenty je to podle slov vedoucího ateliéru Vojtěcha Domlátila nebývalá příležitost a neocenitelná profesionální zkušenost.


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka KODÝTKOVÁ

21.07.16


Děti se mohou hlásit na Dětskou univerzitu


Fakulta pedagogická

43

21.09.17


Univerzitní kavárna otevírá


Celouniverzitní

91

20.09.17


Loosův interiér doplnil mobiliář navržený studentkou Sutnarky


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

23

15.09.17