Režisér Jan Svěrák besedoval se studujícími Sutnarky

Beseda Studující

Poslední únorové pondělí navštívil ateliér Mediální ilustrace režisér Jan Svěrák, aby zde pro studující Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara vedl dvou-přednášku na téma "Světlo a prostor ve filmu" a "Psychologie obrazu".

Během několikahodinového výkladu seznámil studenty a studentky se svým osobitým pohledem na filmovou vizualitu a obrazovou řeč. V závěrečné debatě pak velmi ochotně odpovídal na nekonečnou řadu studentských otázek - mimo jiné i o tom, jak v současné době tvořit a nezbláznit se z tlaku okolí, nebo o významu nekonfliktní scenáristiky. Obligátní otázka o snech a tvůrčích plánech do budoucna taktéž nezůstala nezodpovězena - nebudeme prozrazovat, ale držíme pěsti.

Jan Svěrák spolupracoval s vedoucím ateliéru Mediální ilustrace Václavem Šlajchem na několika projektech. Ať už to byl film a kniha "Tři bratři" nebo nerealizovaná adaptace románu "Pole" Kevina Mahera. Jednalo se tedy o setkání obou tvůrců po několika letech, a nepředpokládáme, že by bylo poslední...

Foto: Vladislav Muboriakshinov

Václav Šlajch