Velvyslanec Ruské federace navštívil Ruské centrum

Hlavním tématem jeho návštěvy byly nové možnosti spolupráce s ruskými vysokými školami.

V pátek 9. září navštívil Ruské centrum při Ústavu jazykové přípravy ZČU mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ruské federace v České republice Alexandr Vladimírovič Zmejevskij a generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Nikolajevič Ledenev. Schůzky se zúčastnil také rektor ZČU Miroslav Holeček, ředitelka Ústavu jazykové přípravy ZČU Jana Čepičková, ředitelka Ruského centra Vlasta Klausová a další zástupci ústavu.

Během setkání se projednávaly otázky spolupráce univerzity s ruskými vysokými školami v oblasti mobilit studentů i pedagogických pracovníků, možnosti zapojení studentů i absolventů ZČU do vědeckých a výzkumných programů ve vybraných regionech v Rusku i další možnosti rozšířené spolupráce Ruského centra s Velvyslanectvím Ruské federace a Střediskem ruské vědy a kultury v Praze.

Ústav jazykové přípravy

Barbora ULDRYCHOVÁ

12.09.16

Americký profesor povede workshop pro začínající podnikatele