Globální výchova - jak můžeme ve škole měnit svět

Přednáška Seminář Studium

Díky spolupráci Fakulty pedagogické ZČU s organizací ADRA se studující z katedry pedagogiky zúčastnili semináře a diskutovali.

Katedra pedagogiky Fakulty pedagogické ZČU uspořádala 13. dubna ve spolupráci s mezinárodní humanitární organizací ADRA seminář na téma Globální výchova ve škole.

Studentky a studenti měli příležitost společně diskutovat o aktuálních oblastech globální výchovy a jejich zařazení do výuky. Lektorka organizace ADRA dále představila vybrané metody globální výchovy a možnosti jejich využití v různých předmětech v souladu se stávajícími kurikulárními dokumenty. Nechyběly příklady dobré praxe, řada inspiračních zdrojů a praktických tipů do výuky pro budoucí pedagožky a pedagogy.

ADRA je již několik let aktivním spolupracujícím partnerem Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni, zejména v oblasti metodiky vzdělávání. Zabývá se mimo jiné tématy udržitelného rozvoje, migrace nebo rovných příležitostí.

Markéta Zachová

17. 04. 2023