Filologické katedry pořádají konferenci Profilingua

Fakulta filozofická a její filologické katedry pořádají ve dnech 15. a 16. září již tradiční konferenci Profilingua, které se pravidelně účastní domácí i zahraniční lingvisté, literáti a didaktici.

Letošní konference je věnována odkazu Karla IV. a nese podtitul Vícejazyčnost jako cesta k úspěchu a k překonávání hranic. Záštitu nad konferencí převzala senátorka Parlamentu ČR I. Cabrnochová, finančně akci podpořilo Ministerstvo kultury ČR v rámci programu „Podpora regionálních kulturních tradic – Národní oslavy 700. výročí narození císaře Karla IV.“
Na konferenci se setkají hosté a referující z šesti evropských států (Česko, Německo, Rusko, Řecko, Slovensko, Ukrajina), aby diskutovali o výzvách spojených s vícejazyčností v kontextu aktuálního dění i historického vývoje, a to v perspektivě různých jazyků, zejména angličtiny, češtiny, francouzštiny, latiny, lucemburštiny, němčiny, ruštiny, slovenštiny a ukrajinštiny.

Fakulta filozofická

Kateřina MODRÁ

14.09.16

Studenti uspěli s aplikací zobrazující počasí po celém světě