Workshop Academic Study of Religion

12. května - 18. května

Plzeň, Praha, Olomouc, Vídeň

Hosté International Seminář

Ve dnech 12. až 18. května 2023 proběhne v Plzni a dalších městech mezinárodní workshop "Academic Study of Religion", v jehož rámci budou předneseny příspěvky o zkoumání náboženství obecně a mezináboženském dialogu, jakož i příspěvky věnované hlubším studiím v rámci křesťanství, islámu a judaismu.

Ve dnech 12. až 18. května 2023 proběhne mezinárodní workshop "Academic Study of Religion", který se bude konat v Plzni (12/5), Praze (15/5), Olomouci (17/5) a Vídni (18/5) a který pořádá katedra blízkovýchodních studií Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni, the University of Religions and Denominations v Qomu (Írán), Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy, Katedra komunikačních studií Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Katedra islámských teologických studií University of Vienna. Je připraveno pět odborných bloků v jednotlivých městech, v rámci nichž budou předneseny příspěvky o zkoumání náboženství obecně a mezináboženském dialogu, jakož i příspěvky věnované hlubším studiím v rámci křesťanství, islámu a judaismu. Program bude doprovázen bohatým akademicko-kulturním programem v jednotlivých městech – komentovanými návštěvami kostelů a synagog.

The international workshop "Academic Study of Religion" held from 12 to 18 May 2023, will take place in Pilsen (12/5), Prague (15/5), Olomouc (17/5) and Vienna (18/5). The workshop is organized by the Department of Middle Eastern Studies of the Faculty of Arts of the University of West Bohemia in Pilsen, the University of Religions and Denominations in Qom (Iran), the Catholic Theological Faculty of Charles University, the Department of Communication Studies of the Sts Cyril and Methodius Faculty of Theology of Palacký University in Olomouc and the Department of Islamic Theological Studies of the University of Vienna . Five special sessions are prepared in individual cities, within which contributions will be presented on the study of religion in general and inter-religious dialogue, as well as contributions focused on deeper studies within the framework of Christianity, Islam and Judaism. The program will be accompanied by a rich academic and cultural program in individual cities - guided visits to churches and synagogues.

Fakulta filozofická

Barbora Polifková