Výstava a symposium Boundaries: Travel

15  -  22 November - December

15. listopadu, 19:00 - 22. prosince, 18:00

Galerie Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň

Hosté Studující Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara v listopadu a prosinci 2023 představí Boundaries: Travel, již 12. ročník výstavy a mezinárodního symposia time-based médií.

Vstup: volný
Více informací na https://www.fdu.zcu.cz/cs/Research/SpecialEvents/PhotoSymposium.html

Současně s mezinárodní uměleckou výstavou v Galerii Ladislava Sutnara a třídenním symposiem s přednáškami a workshopy ve fakultním multioborovém prostoru Multilab bude součástí letošního programu také několik dalších souvisejících projektů. Výstava v Galerii GAFA v DEPO2015 nazvaná Boundaries: Travel – New Journeys a dále výstava Boundaries: Retrospective (2012–2022) v pražské pasáži U Nováků.

"Cestování má nespočet forem a důvodů: cestování pro radost se všemi současnými možnostmi, pracovní cesty, náboženské poutě, putování, cesty do vesmíru a kolonizace, ale také cestování při útěku před válkou, násilím a pronásledováním. Ve všech svých podobách je cestování tématem, které se vyskytuje v tvorbě současných umělců a které propojuje to, co je zde, s tím, co je jinde, známé s neznámým, rutinu s napětím nejrůznějších dobrodružství, bezpečí se zranitelností. Každý z umělců zapojených do projektu Boundaries se svým vlastním způsobem zabývá cestováním a některými z velkého množství dalších souvisejících témat. Představení jejich rozličných pohledů na jednom místě vytvoří pestrou a podnětnou síť koncepčních cest a křižovatek, která bude otevřena studentům, pedagogům, odborníkům i zástupcům široké veřejnosti. Ti všichni se v ní budou moci vzájemně navádět, odklánět se z vyznačených tras, končit ve slepých uličkách a znovu a znovu se vracet. Kde jsou hranice cestování? To zjistíme, až na ně narazíme," říká kurátor Jan Van Woensel.

Hosté: Michael Bielicky, Denisa Reshef Kera, Martin Kollár, Thomas Kuijpers, Nika Kupyrova, Felice Moramarco, Sami Siva, Elejan Van der Velde.

Projekt Boundaries: Travel je realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury a Plzeňského kraje.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

15. 11. 2023, 19:00


01 March

UV 115b, budova Fakulty strojní ZČU


Projektové centrum

01. 03. 2024, 09:00

06  -  30 March

Galerie GAFA v kreativní zóně DEPO2015, Plzeň


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

06. 03. 2024, 18:00

24 April

hala Knihovny Bory, Univerzitní 18, Plzeň


Univerzitní knihovna

24. 04. 2024, 17:00