Interkulturní germanistika očima hosta z Bayreuthu

Katedra germanistiky a slavistiky FF pořádá 24. dubna poslední přednášku z letního cyklu vystoupení zahraničních hostů v tomto semestru. Do Plzně tentokrát přijede Gesine Lenore Schiewer, vedoucí katedry interkulturní germanistiky z Univerzity v Bayreuthu a předsedkyně společnosti Gesellschaft für interkulturelle Germanistik.

Oblast jejího dlouhodobého působení se promítne i do tématu přednášky s názvem: Reisen um die Welt  im Format der Chamisso-Literatur. Perspektiven für die interkulturelle Germanistik. Přednáška, která se koná s podporou programu Evropská územní spolupráce Česká republika-Bavorsko 2014-2020/Europäische territoriale Zusammenarbeit Freistaat Bayern-Tschechische Republik 2014-2020, proběhne od 16:40 v Německé knihovně na náměstí Republiky 12.

Bližší informace lze získat u  Mariny Wagnerové.: mwagnero@kgs.zcu.cz.

Fakulta filozofická

Helena Horová

12.04.17

Rektor uvařil pivo pro studenty