Profesor Pavlíček oceněn medailí Za zásluhy

Prezident Zeman mu státní vyznamenání předal 28. října.

Profesor Václav Pavlíček vyučuje na katedře ústavního a evropského práva Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni a na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Je odborníkem na ústavní právo a Benešovy dekrety. V roce 1990 byl zvolen místopředsedou Českého helsinského výboru, od roku 2000 je předsedou Hlávkovy nadace. Byl také členem několika legislativních rad vlády, je autorem několika učebnic ústavního práva. Během státního svátku 28. října byl spolu s dalšími osobnostmi oceněn na Pražském hradě medailí Za zásluhy. Tu uděluje prezident republiky osobám, které se zasloužily o stát v oblasti hospodářské, vědy, techniky, kultury, umění, sportu, výchovy a školství, obrany, bezpečnosti státu a občanů. V roce 2012 byl touto medailí vyznamenán profesor Miroslav Šťastný z Fakulty strojní ZČU.

Fakulta právnická

Kamila Kolářová