Vyjádření děkana Sutnarky k tragické události na FF UK

Studující Univerzita Zaměstnanci

Naše mysl je vytržena z intimity prožitku svátků míru a klidu. Události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze jsou pro nás o to více šokující, že se jedná o prostředí nám důvěrně známé...

Prostředí, které si spojujeme s vysokými etickými hodnotami, s bezpečím, s respektem a úctou k životu - prostředí naše vlastní, akademické.

Zároveň si uvědomujeme, že každá podobná tragédie, geograficky nám jakkoli vzdálená, má důsledky i pro nás samotné a nesmí nás nechat chladnými.
Nesmíme připustit, aby náš veřejný prostor byl pódiem pro skupiny či jedince hlásající nenávist a intoleranci.
Aby polarizace naší společnosti dál byla prohlubována.
Aby naši představitelé, jak tomu bylo v minulosti, s puškou v ruce propagovali liberální postoj k držení zbraní.
Truchlíme nad ztrátou nadějných životů a v duchu stojíme při všech, jichž se včerejší událost bolestně dotkla.
Jménem FDU vyjadřujeme hlubokou soustrast všem blízkým obětí.

Vojtěch Aubrecht

děkan