Ministryně Valachová debatovala se studenty

V úterý 29. září navštívila Fakultu pedagogickou ZČU.

Na besedu se studenty pedagogických oborů zavítala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová v rámci jednodenní návštěvy Plzeňského kraje. Za Západočeskou univerzitu v Plzni ji v budově ve Veleslavínově ulici uvítali rektor Miroslav Holeček a děkanka pedagogické fakulty Jana Coufalová.

V hodinové debatě zajímala studenty například otázka praxí budoucích učitelů, možnosti zlepšení financování mladých pedagogů, výuka dětí se specifickými vzdělávacími potřebami či postavení zvláštních škol. Hovořilo se také například o nevýhodných smlouvách pro učitele uzavíraných pouze na deset měsíců v roce mimo prázdniny, kterému by dle slov ministryně školství měla zamezit novela zákona o pedagogických pracovnících, či o podpoře mladých pedagogických vědců ze strany ministerstva.

Ministryně Valachová debatovala se studenty FPE

Kamila Kolářová