Vedení ZČU se setkalo s vedením města Plzně

Ve středu 7. října hovořili představitelé obou institucí o klíčových bodech spolupráce.

Město Plzeň je pro univerzitu strategickým partnerem, se kterým spolupracuje na řadě společných projektů. Tématem jednání byly mimo jiné investiční záměry, které město zpracovalo ve strategii ITI. Jedním z těchto záměrů je i projekt tramvajové trati na Borská pole, o který ZČU usiluje již řadu let, neboť představuje významné zlepšení její dopravní obslužnosti. "Velké posluchárny soustředěné v kampusu využívají i fakulty umístěné v centru města. Denně se zde tedy pohybují tisíce studentů a zaměstnanců, kteří sem průběžně přijíždějí na přednášky, řada z nich poté opět odjíždí zpět na své mateřské fakulty. Navíc jsme vybudovali nová výzkumná centra, ve kterých vzniklo několik stovek pracovních míst. Pracují zde nejen čeští, ale i zahraniční odborníci. Pokud chceme získat a udržet si špičkové vědce, musíme jim nabídnout i kvalitní zázemí včetně fungující infrastruktury," řekl rektor Holeček. Primátoru Martinu Zrzaveckému a ostatním členům vedení města představil také nový dlouhodobý záměr univerzity.

Primátor Martin Zrzavecký (uprostřed)

Rektor Miroslav Holeček (uprostřed)

Kamila Kolářová

08. 10. 2015