PROLÍNÁNÍ výstava studentů doktorského studia

26  -  16 Duben - Květen

26. dubna - 16. května

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara - Galerie Inkubátor

Studující Veřejnost Výstava

Srdečně vás zveme na historicky první výstavu studentek a studentů doktorského studia „Mezioborový výzkum prostřednictvím vizuální umělecké tvorby“ Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, která prezentuje díla související s jejich interdisciplinárním výzkumem.

Vstup: volný, po - pá 10:00 - 18:00
Určeno pro: studující, zaměstnanci, veřejnost
Více informací na https://www.fdu.zcu.cz/cs/Admission/DoctoralStudies/

Výstava zahrnuje několik rozdílných pohledů mladých umělců a umělkyň na vztah mezi prostorem a časem, vyjádřených různými výrazovými prostředky od klasických a dlouhodobě rozvíjených postupů až po nejnovější technické experimenty. Nabízí také rozmanité způsoby vnímání procesů probíhajících v našem prostředí, v přírodě i ve vesmíru.

Každý z vystavujících autorů vyjadřuje svůj názor prostřednictvím jiných technologických postupů a jejich kombinací, každý vychází z odlišné zkušenosti. Důležitým znakem expozice je naznačení souvislostí mezi jednotlivými tvůrčími oblastmi a mezi tradičním i netradičním chápáním a ztvárněním světa, který nás obklopuje a jehož jsme součástí.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 29. dubna od 16 hodin v Galerii Inkubátor v budově Sutnarky.

Vystavující: Martin Dokoupil, Markéta Kalivodová, Anna-Marie Pavelková Mišterová, Eva Šindelářová, Pavel Trnka, Andrea Uhliarová

Kurátor: PhDr. Jiří Machalický

Lenka Thomayer Opatrná

26. 04. 2024

01  -  26 Květen

Galerii Hollar - Smetanovo nábřeží 6, Praha

01. 05. 2024, 17:00

15 Květen

Korandův sbor, Anglické nábřeží 13

15. 05. 2024, 18:00

18  -  18 Květen

Sedláčkova 38

Fakulta filozofická

18. 05. 2024, 10:00

08  -  19 Červenec

kampus ZČU, Univerzitní ul.

Ústav jazykové přípravy

08. 07. 2024