Renáta Fučíková: Na scénu!

01  -  03 Únor - Březen

1. února - 3. března

Galerie Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha

Veřejnost Výstava

Srdečně zveme na výstavu Renáty Fučíkové, vedoucí ateliéru Didaktická ilustrace na Sutnarce. Výstava, jejíž kurátorkou je Andrea Sloupová, bude slavnostně otevřena ve středu 31. ledna v 17 hodin a představí autorské knihy, knižní ilustrace, kresby a návrhy poštovních známek.

Vstup: Otevřeno: út-ne 10-12 13-18 hod
Více informací na http://www.hollar.cz/

"Celý svět je divadlo a muži, ženy na něm jsou jen herci. Mají své příchody a odchody a jeden člověk hraje v životě několik rolí v sedmi dějstvích." William Shakespeare

Na scéně Renáty Fučíkové defilují postavy Shakespearových, Moliérových, Goethových a Čechovových her, procházejí tu reálné osobnosti dobové Anglie, Francie, Německa a Ruska. V evropských kulisách se setkávají královny a poutníci dávných věků a lidé rozličných profesí moderní doby, mířící do jiných částí světa a zase se vracející zpět.

Výstava, jejímž jádrem je autorčina tvorba posledního desetiletí, představuje ilustrace založené na dvou odlišných technikách. První, zpracované na různě tónovaných podkladech akvarelovou a kvašovou malbou kombinovanou s tušemi, nabízejí mimořádné barevné kvality. Druhé, které vznikají odškrabováním černého laku z povrchu bílé desky, mají naopak silný grafický výraz, působivý v digitálně kolorovaných verzích i ve své původní podobě, sugestivně evokující ponurou kafkovskou atmosféru.

Doprovodný program:

• čtvrtek 15. 2. 2024 v 17 hodin křest knihy „Královny a poutníci“ nakladatelství Albatros, kmotry knihy jsou Eleonore Kinsky a Jan Czernin
  • čtvrtek 29. 2. 2024 v 19 hodin autorské čtení knih Radka Malého „Kafka: Člověk své i naší doby“ a „Legendy a litanie“

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

01. 02. 2024

16  -  18 Duben

Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Plzeň, 17. listopadu 2479

16. 04. 2024, 07:00

29 Duben

Moving Station v Plzni

29. 04. 2024, 19:00

15 Květen